Se poate de divorțat de comun acord, fără ca niciunul din părinți să nu achite pensiei alimentare, din motiv că ambii trăim în aceeași casă cu copiii și ambii avem grija de ei?

6 mai 2019 119

Buna ziua. Spuneți-ne, va rog frumos, care e procedura de divorț când ambii părinți sunt de acord cu divorțul și partajarea locuinței, dar nu sunt de acord cu plata pensiei alimentare din motiv că ambii trăim în aceeași casă cu copiii?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Este posibila o astfel de procedură amiabilă deja în fața unui notar sau la OSC.

6 mai 2019