Se poate de restabilit procura? Cum e corect sa procedez?

24 iunie 2017 60

Buna ziua, va rog sa ma ajuta-ti si pe mine in urmatorul caz: detin o masina pe baza de procura, ulterior am dorit sa o vind, m-am inteles cu cumparatorul in asa mod 50% imi achita pe loc si 50% cind perfectam documentele. Cumparatorul in cauza a "disparut", iar eu din greseala i-am dat toate actele, inclusiv si procura. Se poate de restabilit procura?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Irina Șeghera
  • Avocat-stagiar

Bună seara, Ecaterina.

Adresati-vă la notarul care a perfectat procura și solicitați eliberarea copiei din arhiva notarului.

24 iunie 2017