Se pot obtine schimbari in curicula scolara in cazul in care se vor prezenta destule semnaturi?

21 ianuarie 2020 8

Se poate obtine anularea unui obiect de studiu din scoli, impus de ministerul educatiei, cu teme care se intersecteaza de multe ori la alte obiecte si care nu prezinta niciun interes pentru elevi? Ideea e sa se redacteze o scrisoare catre minister si sa se adune semnaturi pentru a anula acest obiect si a economisi timpul care e irosit pentru o ora de clasa a elevilor.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Aveti tot dreptul sa incercati. Dar nu cred ca o sa reusiti. Succes!
P.S. urmeaza sa scrieti o cerere catre Ministerul Invatamintului. Asteptati raspunsul. Nu va aranjeaza mergeti in judecata.

22 ianuarie 2020