Sechestru aplicat pe pensia si alocatia sociala ale invalidului de gradul 2

15 februarie 2024 3

Buna ziua. Poate judecatorul sa aresteze si sa sechestreze pensia si alocatia sociala ale unui invalid de gradul 2, daca acesta traieste singur si nu are alte surse de venit?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Vitalie, tu n-ai concrtizat ce a săvârșit persoanan dată, adică pentru ce este tras la răspundere penală, fii mai concret, ce și cum. Din celea descrise de DVS, nu.

15 februarie 2024