Sechestru conturi

19 noiembrie 2019 42

Buna ziua! Sotul a luat un credit, eu sunt fidejusor. Nu am achitat la timp, conturile noastre de card au fost blocate, noi am achitat in final creditul, plus sotul a achitat cheltuielile de judecata, dar peste cateva luni ma trezesc iarasi cu contul blocat cu datorie echivalenta la cheltuielile de judecata (deja achitate), pentru care avem dovada. Acum executorul zice ca nu poate debloca contul si ca trebuie sa achitam ambii (de 2 ori) cheltuielile de judecata. E adevărat?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Nu trebuie sa achitati dublu. Insistati sa ridice sechestrul.
Dar posibil sa fie vorba despre cheltuielile de executare...

19 noiembrie 2019