Sechestru pe automobil cumparat de mult timp

25 iulie 2021 60

Bună ziua. Cu patru ani și jumătate în urmă, am procurat o mașină de la o tânără care mi-a făcut procură pe 3 ani. În acest timp, nu am trecut mașina pe numele meu. Ieri am fost oprită de un echipaj de poliție care mi-a spus că mașina este în căutare, că persoana de la care am cumpărat-o are datorii. Mi-au luat mașina ca executorul să pună sechestru. Ce trebuie să fac? Mai pot recupera masina? Mulțumesc mult.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Tatiana, v-a fi o,kei dacă DVS o să vă deplasați la executor să vă interesți în baza la ce e pus sechestru, a știut cunoscuta de așa ceva, dacă da atunce e de dorit să dueți discuție cu vînzătorul, deoarece ea s-a folosit de situație, v-a dus în... mai detaliat eroare. Asta pînă cînd, mai departe cum se v-a desfășira sitația. O preveniți de vînzătoare, că puteți să depuneți o plîngere la poliție, es a dat dovadă de escrocherie. De dorit să fiți pregătită să aveți la DVS și plîngerea pentru a o demonstra, că intențiile DVS sunt ferme. Eu pot să vă ajut să întocmiți o așa plîngere, apelați al E-maiul, viber, sau telefonul meu 068669950.

27 iulie 2021