Sechestru pe cardul de salariu

20 iunie 2022 100

Buna ziua. A fost aplicat sechestru pe conturile mele bancare şi pe cardul pe care primesc salariul. Cum pot să scot sechestrul de pe cardul mentionat si sa achit lunar 20% din salariu.

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Buna ziua, este necesar să vă apropiați la bancă și să cereți extras precum că acest cont blocat este unul salarial. După ce îl primiți vizitați executorul judecătoresc și scrieți o cerere prin care solicitați încasarea din salariu a 20 % prin intermediul angajatorului, la fel solicitați în cerere deblocarea... mai detaliat cardului salarial, dat fiind faptul că acesta este preconizat strict pentru salariu.

20 iunie 2022