Sechestru pe cardul salarial

30 iunie 2023 23

Buna! Am contractate cateva credite, dar achit cu intarziere ratele lunare. Muncesc oficial, dar luna aceasta a fost aplicat sechestru pe cardul meu salarial. Unde sa ma adresezi ca sa aflu care creditor a aplicat sechestrul? Cum pot ridica sechestrul ca sa pot primi salariuL. Eu deja achit 20% din salariu pentru un credit.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Adresați-vă la banca caare vă deservește cardul și ei o să vă spună cine a aplicat sechestru, o să vă dea și nnumărul de contact a executorului.
Deja cu executorul o să discutați cum mai departe veți achita datoria ca să vă ridice sechestrul.

1 iulie 2023