Sechestru pe cardul social

7 iunie 2023 51

Bună ziua. Nu am rambursat la timp un credit și a fost aplicat sechestru pe cardul social pe care vine indemnizația copilului. După ridicarea sechestrului, banii se aflau în acel cont vor fi tot acolo, sau au fost deja sustrași pentru stingerea datoriei?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua. Întrebați executorul judecătoresc dacă acesta a ridicat banii.
În cazul în care doar a fost aplicat sechestru, banii ar trebui să fie încă pe cont.

7 iunie 2023