Sechestru pe cont bancar

31 iulie 2023 3

Bună! A fost aplicat sechestru pe contul meu bancar. Recent am schimbat locul de munca și aici cei de la contabilitate îmi cer să rezolv ceva cu cardul, pentru că e sechestrat și nu pot să-mi transfere salariul. Pot să primesc salariul transferat pe contul sechestrat și să mă clarific cu sechestrul mai târziu? Angajatorul îmi spune că o să mă concedieze dacă nu rezolv ceva.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Octavian, angajatorul corect v-a orientat să vă clarificați cu cardul bancarm dar n-o să obții succese, deoarece interdicția aplicată de executor se răsfrânge asupra tuturor băncilor comerciale, care activează în țară, încherie depre aplicarea interdicțiilor sunt trimise la toate băncile, așa activează executorului. Noi trăim în viacul XXI, orice... mai detaliat executor are acces la toate băncile, cât îl costă să expedieze prin servicile banaca incheiere. Octavian ești blocat, trebuie de clarificat cu executorul.

2 august 2023