Sechestru pe imobil pus de executorul judecatoresc

11 iulie 2019 28

Buna! Am o intrebare: am avut cu fostul sot impartirea cotelor in apartament, pe care a fost pus sechestru de executorul judecatoresc. In incheiere este scris ca 5% din apartament ii apartin sotului, iar 95% mie. Executorul refuza sa scoata sechestrul si nu pot inregistra cotele.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
urmează a studia contextul speței, nu prea este clar înce temei a apărut executorul, cum au fost stabilite cotele, în ce temei?
prezentați actele unui jurist pentru o consultație

15 iulie 2019