Sechestru pe indemnizatia lunara a copilului

12 aprilie 2023 61

Buna ziua. Executorul judecatoresc a aplicat sechestru pe contul bancar deschis pentru indemnizatia lunara a copilului. Acest lucru s-a intamplat un an si patru luni in urma si de atunci executorul refuza sa ridice sechestrul, chiar daca i-am prezentat dovezi ca este anume idemnizatia copilului si am depus o cerere pentru ridicarea sechestrului. Executorul vorbeste foarte urit si in genere are un comportament agresiv. Unde pot sa ma adresez ca sa-mi fac dreptate?

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

La uniunea executorilor judecătoreşti şi Ministerul justiţiei.
https://www.unej.md/en/contacts

13 aprilie 2023