Semnarea de către candidați a lucrărilor celorlalți candidați la un examen pentru ocuparea unui loc de muncă vacant.

23 iulie 2017 29

La un examen pentru ocuparea unui loc de muncă vacant, dacă am suspiciunea că o lucrare va fi înlocuită, pot să cer ca toți candidații să ne semnăm pe lucrările celorlalți candidați? Vă mulțumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Poti sa ceri dar cel mai probabil nu ti se va permite, pentru ca Legea nu obliga organizatorul concursului la asa ceva, s nici nu prevede asa o procedura, indiferent de locul de munca vizat.

25 iulie 2017