Servicii de curierat national

6 martie 2019 22

Buna ziua. Suntem o companie ce presteaza servicii postale express pe teritoriul R. Moldova. Dorim sa cunoastem ce acte de insotire a trimiterilor postale trebuie sa prezinte expeditorul (din punct de vedere fiscal) pentru a efectua livrarea pana la destinatarul final (persoana juridica, persoana fizica). Va rugam sa ne indrumati daca este stipulat si in care lege acest fapt. Va multumim anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Din punct de vedere fiscal, intrebarea ține de contabilitate. Totodată fiind companie, pentru asemenea activități legate de activitate, contractați sau angajați un jurist.

6 martie 2019