Servicii de masaj neprestate

28 ianuarie 2018 69

Salut! Cum putem recupera banii daca am mers la masaj si au incasat banii fara ca serviciile sa ne fie prestate? Am mers cu un amic si deodata ne-au explicat ca ne costa 1.600, cite 800 lei pentru o persoana si atit. Prezentindu-ne la fata locului, am dat banii si ne-au spus ca trebuie de achitat inca 200 lei pentru ulei. Am facut-o si pe asta intre timp s-au mai revoltat niste clienti, spunind ca prestatorul de servicii nu respecta conditiile, la care noi am cerut banii inapoi. Ne-au batut doua cecuri, unul de 1.800 si altul de 200, dupa care nici banii nu ne-au intors si nici servicii nu ne-au prestat, s-au ascuns dind de la o receptionista la alta. Asa am ramas doar cu cecurile in mina dar banii nu ni i-au intors. Am chemat politia la fata locului si nu a rezolvat nimic. Au spus ca banii nu-i mai vedem ca aici zi de zi se fura. Am ramas socati. Unde ne putem adresa ca sa ni se intoarca banii.
Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Avocat

Cea mai rapida cale este să depuneți o plângere la Agenția pentru Protecția Consumatorului http://consumator.gov.md/

28 ianuarie 2018