Servicii spalare auto

21 noiembrie 2019 19

Compania “X” doreste sa incheie contract cu o intreprindere care presteaza servicii spalare auto “Y”. Conditia este ca firma “Y” sa preia autoturismele firmei “X” spre spalare si ulterior sa le transporte inapoi. Firma “X” poate elibera foaie de parcurs doar pentru angajatii firmei “X”. In caz de accident sau daca politia il opreste pe soferul firmei “Y” care condice autoturismul firmei “X”, ce documente trebuie prezentate? Cum se poate indica in contract acest punct, privind responsabilitatea firmei “Y” de la momentul predarii auto pana la momentul receptionarii? Va multumesc!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Aceasta tine de tehnica redactarii contractului.
Este posibil de prevazut aceste momente in contract.
Daca aveti nevoie de asistemta la elaborarea contractului, puteti sa ma contactati la adresa de email office.potirniche@yahoo.com

21 noiembrie 2019