Serviciile biroului de mediere

29 mai 2023 19

Buna ziua. In ce termen trebuie achitat un contract de mediere? Cat costa serviciile biroului de mediere?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. În contractul de mediere trebuie să fie prevăzut costul și termenul de plată. Fiecare birou de mediere stabilește taxa în dependența de cauză.
Dacă nu este stabilit un termen în contract atunci trebuie să achitați în termen de 7 zile din momentul în care mediatorul a trasmis o notificare de... mai detaliat plată.

31 mai 2023