Serviciu si creditele nerambursate

5 octombrie 2022 199

Buna ziua. Sotul are luate mai multe credite pe care nu a reusit sa le ramburseze. Pana recent ii mai retrageau ceva bani din salariu, dar nu toti executorii. La un moment dat, insa, i-au sechestrat cardul de salariu. Sotul vrea sa se concedieze, dar un executor l-a amenintat ca in acest caz va merge la inchisoare. Este adevarat? Ce i se poate intampla?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Valeria, executorul a dat dovadă, că e ” deștept ”, nu doamno nu poate fi tras la răspundere penală soțul DVS, e ceva non sens,DVS vă puteți pune pe viberul de pe telefonul +37368669950 ș noi vom discuta.

6 octombrie 2022