Sesizare la mediator

5 iulie 2018 42

Bună ziua. La mediator a parvenit o sesizare în privinţa neachitării pentru încăpere pe o sumă, iar conform actului de verificare suma nu coincide cu cea care este indicată. Cum procedez mai departe? Mulţumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna
Încercați să soluționati litigiul prin medierea acestuia. Prezentați mediatorului actele pe care va întemeiati poziția și puteți sa va și expuneți poziția în scris.

Vedeți poate identificati o soluție, iar dacă o respectă ambele părți reușiți să evitați un litigiu în instanța de judecată.

5 iulie 2018