Socrii ne-au promis casa, dar ne-au alungat dupa ce am facut reparatie

2 mai 2017 69

Dupa nunta socrii mi-au zis sa stam la ei in casa - ca e a noastra, dar nu a scris-o dupa noi. Noi am facut reparatie si pe urma ne-au alungat. Ce putem sa facem in acest caz?

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

urmeaza sa va adresati in instanta de judecata cu o cerere de chemare in judecata cu privire la imbogatirea fara justa cauza si incasarea prejudiciului in urma imbogatirii ! Totodata este relevant faptul prezentei probelor in ce privesc reparatiile efectuate , in caz contrar ve-ti efectua o expertiza cu privire... mai detaliat la costul reparatiei si perioada efectuatii lucrarilor ! Succese ;)

3 mai 2017