Sofer agresiv in trafic

29 octombrie 2019 18

Buna ziua. Ce pot sa fac daca un sofer agresiv de microbuz (care circula cu viteza excesiva) coboara si loveste cu pumnul in parbrizul masinii mele, speriindu-mi copiii de 2 si 4 ani care se aflau in masina si care au inceput sa planga? Si eu m-am speriat si am plecat imediat de acolo.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Dacă dețineți careva date despre șofer sau despre mașina pe care o conducea sesizați organul de poliție cu o plângere pentru comportamentul agresiv în trafic, circulația vitezei excesive dacă poate fi demonstrată.

30 octombrie 2019