Soluție pronunțată în recurs

16 noiembrie 2023 3

Bună ziua. Ați putea să-mi explicați, vă rog, ce înseamnă ”recurs admis și încheierile casate”? Mulțumesc.

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna Andriana, ce înseamnă, ceia ce ai solicitat : încheierea casată, adică a fost anulată ; recurs admis, adică documentul înaintat în instanța superioară-Apel a fost primit sau admis spre examinare.

17 noiembrie 2023
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua. Înseamnă că recursul depus împotriva încheierilor primei instanțe a fost satisfăcut, deci partea care l-a depus a avut cîștig de cauză, fiind anulate încheierile instanței de judecată, contestate în acest recurs

19 noiembrie 2023