Sotia, cu care sunt in proces de divort, nu imi permite sa vad copilul

23 decembrie 2022 108

Buna ziua. Sunt plecat peste hotare, sunt certat cu sotia si avem proces de divort. Intr-o buna zi sotia m-a blocat si nu pot vedea copilul. De fapt, nici nu pot lua legatura ca sa pot trimite bani pentru fata. Ce sa fac? Ajutati-ma, va rog!

Jurist comments 2

Sergiu Galeru
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună ziua!
Depuneți o cerere la autoritatea tutelară pentru a vă stabili un grafic de întrevederi cu copilul.

23 decembrie 2022
  • Jurisconsult

Buna Andrian, colegul meu corect v-a orientat, dar din mesajul DVS am înțelese, că sunteți în letigiul, nu este pronunțată horărârea de divorți, ce se referă la adresarea organului tutelară e problimatic, DVS trebuie să faceți rost de hotărâre și mai apoi să apelați la organul tutelar.

23 decembrie 2022