Soțul a fost prins conducând cu permis fals

17 iunie 2023 31

Bună ziua. Ne aflăm împreună cu soțul în Cehia. Anul trecut poliția din Moldova i-a retras soțului permisul de conducere. Recent, poliția cehă l-a prins conducând cu permis fals și a fost arestat pentru 3 luni. Dacă luăm avocat, are șanse să scape de pedeapsă?

Jurist comments 2

  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua. Unde a fost arestat? Sigur că avari nevoie de un avocat, care să studieze dosarul și să vă acorde o consultație, bazată pe legea și practica existența.

18 iunie 2023
  • Avocat
  • Alte domenii

faptul că contractezi cu un avocat nu îți asigură un rezultat anume..........dacă există componență de infracțiune acolo în Cehia și est evident că el a posedat și s-a folosit de acel act fals, nu cred că poți așa ușor să scapi de pedeapsă așa cum v-ați exprimat.......depinde de legislația de... mai detaliat acolo, posibil să-i dea avocat care acordă asistență juridică garantată de stat.......

18 iunie 2023