Sotul are luat un credit, de doua luni nu a achitat

19 noiembrie 2018 49

Buna ziua. Vreau sa ma lamuriti: sotul are luat un credit, de doua luni nu a achitat si m-au sunat ca va fi dat in judecata. Eu tot la acesta firma am avut credit, dar atunci cand eu nu am achitat, dosarul meu a fost trimis la jurist si el m-a sunat si am achitat. Dar de ce acum, in cazul sotului, spun ca de odata se duce in judecata. Poate fi asa schimbare. Lamuriti-ma, va rog, ca sotul este peste hotare si nu vreau sa aiba probleme cand va veni in tara.

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna, faptul ca anterior a fost predat dosarul dvs, la jurist, nu inseamna ca la momentul dat nu puteau sa va dea in judecata. Respectiv, daca nu o sa achitati compania este in drept sa va dea in judecata fara ca sa apeleze la jurist etc. E un drept ce... mai detaliat le apartine. Ar fi bine sa achitati creditul.

19 noiembrie 2018