Sotul ma ameninta ca imi va lua copilul

7 mai 2017 52

Sunt despartita de sot. Și el mi-a zis ca o sa-mi ia copilul. Avem un băiat de 3 anisori, nu suntem divortati legal. Ma ameninta cu cuvinte vulgare. Ce sa fac in acest caz? Ajutati-ma va rog.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Pentru cuvinte vulgare v-as sugera sa va adresati cu o plingere la politie (inregistrati o convorbire in prealabil)
Pe scurt in ce priveste copilul: pina nu aveti stabilit domiciliul copilului , graficul intrevederilor , aveti drepturi egale !

8 mai 2017