Soțul poate pleca peste hotare dacă avem credite nerambursate?

21 iulie 2024 0

Bună ziua. Împreună cu soțul avem credite nebancare neachitate deja de 6 luni. Nu că ne eschivăm de la plată, doar că soțul nu lucrează, dar eu recent am fost angajată. Două credite au fost cesionate. În aceste circumstanțe, soțul poate pleca peste hotare?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua. Dacă nu a-ţi primit citaţie pentru examinarea demersului executorului judecătoresc privind aplicarea măsurii de interdicţie de a părăsi ţara atunci liber puteţi traversa frontiera.

22 iulie 2024
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Doina, eu vă propun o altă variantă mai sigură, puteți apela la vaiberul meu de pe telefonul +37368669950 și noi vom vorbi pe întrebările DVS.

22 iulie 2024