Spune-mi, va rog frumos, daca pot beneficia de un concediul anual platit integral?

22 septembrie 2017 52

Am apelat la administratie pentru a-mi lua concediu anual de odihna platit inaintea celui de maternitate, la care directorul mi-a spus ca nu pot beneficia de un concediu intreg deoarece eu deja am fost in concediu de odihna. Mentionez ca lucrez din 13.06.2016 pina in prezent. Am avut concediu in perioada 03.07.2017-28.07.2017 pentru anul 2016-2017.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Aliona Barbăscumpă
  • Jurisconsult

La moment, Dvs puteți beneficia de un concediu plătit in mărime de 5 zile ( pentru luna Iulie, August și jumate din Septembrie)

22 septembrie 2017