Spuneți-mi va rog, care este termenul de cercetare?

11 mai 2018 57

În iulie 2017 a fost depusa o plângere la politie pe numele meu, fără a mi se da calitate de bănuit, fără careva probe. În septembrie 2017 cazul a fost închis. În ianuarie 2018, iar a fost deschis, dar eu nu am fost anunțată oficial. Deja e luna mai și încă nuștiu nimic, nu pot fi careva probe, pentru că învinuirea e nedreaptă. Care sunt termenii de cercetare, și în cât timp se va încheia și cum pot fi eu cercetata fără a fi informată? Mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Termenul de cercetare în calitate de bănuzit e de 3 luni( conform art. 63 CPP ), în caz dacă nu sînteţi invitat, postura DVS e martor, dar nu uitaţi în ce ţară trăiţi, ce mofturi au procurorii, asta e

12 mai 2018