SRL cu datorii la stat

24 octombrie 2017 80

Doresc sa procur un SRL care are datorii fata de stat. Dupa procurarea SRL-lui, cine va raspunde de datorii ?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

In dependenta de clauzele contractuale de vinzare-cumparare! Insa in cazul dstra cred ca deja sunt aplicate interdictii de instrainare si modificari la CIS!

25 octombrie 2017
Lucia Betisor
  • Parajurist
  • Contravenţii rutiere

Dvs aveti un contract de vinzare- cumparare ?! În contract stipulaţi cine achită datoriile şi termenul stabilit de ambele părţi.Daca nu atunci datoriile le achitati dvs-tră.

25 octombrie 2017