SRL servicii taxi

17 august 2021 206

Buna ziua. Care sunt procedurile pe care trebuie sa le fac, de ce am nevoie pentru deschirerea unui SRL care va presta servicii taxi?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
înregistrați compania cu genurile de activitate;
obțineți acordul de activitate de la ANTA, e o procedură de înregistrare în calitate de transportator.
Fiecare conducător urmează să dețină certificatul de competență profesională pentru a executa asemenea servicii.
Detalii găsiți în Codul transportului rutier https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=123700&lang=ro și legile speciale pe acest domeniu.

19 august 2021