Stabilirea graficului de intrevedere cu copilul de parintii divortati

2 aprilie 2018 219

Care este Autoritatea tutelară care este competenta sa stabilească graficul de întrevederi cu exactitate (în care zile și între care ore), a copilului de catre parintii divortati?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună
Dacă sunteți din Chișinău cea din sectorul unde oficial își are domiciliul părintele care locuiește cu copilul.
Dacă persoana cu care locuiește copilul e din raion atunci în raion.
De regulă această autoritate se numește Direcția Asistenta Sociala și Protecția Familiei (scrieți raionul).
Vedeți mai jos datele celor din Chișinău:
http://dmpdc.md/dpdc-de-sector/

2 aprilie 2018