Stabilirea paternitatii

18 ianuarie 2019 32

Am depus o cerere pentru stabilirea paternitatii. Este proces de judecata.Tatal a depus o cerere pentru santaj, nu doreste sa recunoasca copilul. Eu sunt in strainatate. E deschis dosar. Eu pot iesi din tara daca vin sau nu? Multumesc mult.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Nu ar trebui să aveți careva interdicție în cazul în care nu au fost instituite careva de instanță.
Totodată, este puțin probabil instituirea a asemenea interdicții în lipsa unor probe. Existența unei situații precum celei sus enunțate nu oferă temei, ci este un drept dorit a fi realizat, pentru aceasta... mai detaliat nu puteți fi penalizat cu măsuri de constrângere.

19 ianuarie 2019