Stabilirea pensiei alimentare in baza venitului din alta tara

6 noiembrie 2020 358

Buna ziua. Tatal celor 3 copii minori ai mei lucreaza oficial peste hotare. Este posibil sa stabilesc pensia alimentara in baza venitului lui oficial din alta tara?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Sunt 2 metode, calcularea sumei in valoare procentuala din salariu si alte venituri ale persoanei sau in cuantum fix, suma fixă.
Este posibil ai in baza veniturilor din afara țării.
Deja alegerea va apartine, sigur ca pe parcurs este posibil de modificat.

8 noiembrie 2020