Stalpi si cabluri de electricitate pe terenul meu

6 ianuarie 2023 36

Buna ziua. Am procurat o casa de vacanta in extravilan. Pe terenul meu sunt instalati stalpi de electricitate si liniile de electricitate a coperativei trec pe terenul meu. Din cate am inteles, aceste linii apartin cooperativei pomicole ca persoana juridica. Cum pot face ca aceste linii si stalpi sa fie mutate de pe terenul meu, in caz ca membrii cooperativei refuza?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Eugen, trebuie de adus la cunoștință printr-o cerere pentru a fi înlăturate stîlpii și liniile elecrice de pe terenul DVS, dacă o să primiți oficial un răspuns negativ, vă adresați în instanța de judecată pentru a fi restabilite drepturile DVS pe terernul privat.

8 ianuarie 2023