Statul ofera careva ajutor de intretinere a copilului (alocatie) mamei, ramasa singura dupa decesul sotului?

22 mai 2017 18

Statul ofera careva ajutor de intretinere a copilului (alocatie) mamei, ramasa singura dupa decesul sotului? Tatal copilului nu avuse cetatenie MD. Casatoria intre parinti nu a fost inregistrata. Copilul implineste 5 anisori. Va multumesc mult.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

In cazul in care nu a-ti fost casatoriti pe teritoriu RM , din pacate nu !

23 mai 2017