Stingerea datoriei si ridicarea interdictiei

20 august 2024 0

Buna ziua. Din cauza unei datorii la serviciile comunale, mi-a fost aplicata o inderdictie. Am incercat sa contractez un credit pentru a stinge datoria mentionata, insa am fost refuzat din cauza interdictiei. In situatia descrisa, e posibil cumva de obtinut creditul ca sa sting datoria si sa scap de interdictie?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua. E un cerc vicios, cu o istorie creditară rea, un credit e complicat de obținut

20 august 2024