Stropirea livezilor din fata casei de locuit

13 august 2018 22

Buna ziua, am asa o intrebare. In fata casei mele de locuit sunt livezi de meri. Locurile de casa sau repartizat in anul 2000, dar livezile au fost plantate prin 2007. Dupa cate cunosc, trebuie sa fie o distanta de circa 200 metri de la casele oamenilor. Acum, cand ei stropesc livada, imi ajunge otrava si in ograda mea. Anul trecut am scris o plangere la Centrul de sanatate publica, au scris proces-verbal fara amenda si au interzis agentilor economici sa mai stropeasca la o distanta mai mica de 200 m.
Anul acesta avem aceeasi problema. Am scris un demers la primarie sa formeze o comisie adecvata pentru a impune agentii sa defriseze 200 m de linga case. Nimic nu s-a schimat, nimeni nimic nu a facut. si nici nu am fost auzit. Ce trebuie sa fac in cazul acesta pentru a scapa de acest cosmar? Multumesc frumos!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Depuneți o cerere de chemare în judecată împotriva acestor agenți economici.

Succese!

15 august 2018