Subsol la bloc instrainat

12 august 2019 15

Buna ziua. Apartamentul este privatizat si avem subsol de cand a fost construit blocul (mai bine de 30 ani). Nu am coborat in subsol de ceva timp si acum recent am descoperit ca vecinii din scara noastra (noi veniti) au rupt lacatul si au pus lacatul lor. Ce trebuie sa facem ca sa recuperam subsolul? Nici macar nu stim daca bunurile noastre mai exista. Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Daca subsolul este comun - trebuie sa acceptați accesul si altor locatari acolo.
Cu toate acestea, pentru ruptul lacatului - Adresati-va la Politie dacă vi se refuză accesul in subsol.

15 august 2019