Suma calculată de executor

23 aprilie 2024 3

Bună ziua. Sunt în drept să primesc descifrarea sumei pe care mi-a calculat-o executorul în plus la suma indicată în hotărârea judecătorească? E nevoie să depun o cerere anume?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Liuba, ce înseamnă didcifrarea sumei de executor. DVS ași pus la contul lui o sumă de bani sau iați prezentato, această sumă s-a dus mai departe la compania de creditare. Dacă au apărut unele neînțelegeri, creditorul o să se străfolească, DVS o să fiți în drept să vă... mai detaliat interesați la creditor câți bani au parvenit la contul lui din partea DVS. Și atuncea neînțelegerea o să apară la iveală, unde DVS o să fiți în drept să-i comunicați, că executorul nu-i cinstit cu el.

23 aprilie 2024
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna !
În procesul executării, părțile au mai multe drepturi, inclusiv :

a) să ia cunoştinţă de materialele procedurii de executare;

b) să facă extrase şi copii de pe materialele procedurii de executare;

c) să depună cereri şi demersuri;

24 aprilie 2024