Sunt acuzat de o cunostinta ca am furat telefonul, desi am dat bani pe el

22 mai 2017 17

Sunt acuzat ca am furat telefonul de catre o cunostinta, mobilu a fost procurat in credit in europa si eu am dat banii in mina pentru a-l lua de la ea, am cutia si tot ce are un telefon, a fost la politie si a scris ca i-am furat telefonul. Intrebarea este daca vreau sa ies din tara in europa voi fi retinut sau nu. Ce trebuie sa fac?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Nu ve-ti fi retinut....dar pina a pleca important sa va sune ofiterul de urmarire penala si sa va audieze pentru a clarifica lucrurile !
Solicitati de la acesta sa verifice efectuarea apelurilor de catre dstra si lipsa intentie de a ascunde faptul furtului!
Succese!

22 mai 2017