Sunt chemat la procuratura Bender

23 iunie 2023 35

Buna ziua. Acum 4 luni am fost citat la politia din Bender, in legatura cu faptul ca impotriva mea ar fi fost depusa o plangere privind o escrocherie cu card bancar. Eu m-am prezentat, situatia s-a clarificat, insa mi-au spus ca acel cazul va fi investigat timp de 3 luni. Astazi m-au sunat si mi-au spus ca saptamana viitoare trebuie sa ma prezint la procuratura din Bender ca sa semnez niste foi si m-au intrebat cand dispun de timp. Intrebarea mea este: pentru ce poate sa ma cheme la procuratura?

Jurist comments 2

  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua. Este complicat de a ghici pentru ce sunteți citat. Posibil urmează să fiți audiat, în calitate de martor, bănuit, învinuit. Posibil să vă fie aduse la cunoștință careva acte procedurale. Va recomand sa consultați un avocat. Sau chiar să încheiați cu un avocat contact de asistență juridică, pentru... mai detaliat că el să vă asiste la vizita dvs în procuratura și, după caz, să vă acorde asistență juridică necesară

24 iunie 2023
  • Jurisconsult

Buna Vlad, colegul meu dl. Dan corect v-a orientat să angajați un avocat. Eu îți propun să trimiți avocatul la procuratură să sondeze, cu ocazie sunteți citat, eu îți spun statutul DVS o să fie învinuit, asupra DVS o să fie aplicată măsura de reprimare, posibel o să fie și... mai detaliat arest. Tot depinde de suma, care a figurat în cerere. Eu îți spun, pușcăria de la Bender e ca o gaură fără fund, să vă ferească Dumnezeu să nimeriți în această zonă, puteți să nu întoarceți acasă. Eu nu vă sperii, eu vă comunic ce poate să se întâmple.

25 iunie 2023