Sunt învinuit de escrocherie

15 iunie 2018 63

Buna ziua. Am activat intr-o intreprindere din R. Moldova in 2014 ca director general oficial, dar sub stăpânirea altei persoane care nu era înregistrată oficial. Acum m-am trezit cu o citatie din partea procuraturi, unde sunt învinuit de escrocherie cu articolul 109 aliniatul 5 CP și am rămas in stare de șoc din motiv ca eu am pus in mai multe acte iscălitura mea dar nu aveam ideie despre ce este vorba. Stimați avocați, ajutați-mă va rog: cum pot sa rezolv aceasta problema gravă?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Ivan Coica
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună ziua D-le ANATOLIE
La momentul dat aveți nevoie de un avocat, aici (pe platforma YAVO) sunt suficienți avocați pe care îi puteți contacta (secțiunea JURIȘTI), stabiliți o întrevedere la birou și discutați asupra la toate aspectele.
Dacă nu vă discurcati puteti să mă telefonați nr.tel.076744031.
... mai detaliat Succese

16 iunie 2018