Sunt legale amenzile care vin prin posta de la camerile de spuraveghere din trafic?

28 iunie 2017 290

Sunt legale amenzile care vin prin posta de la camerile de spuraveghere din trafic?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Atita timp cit INP nu va trimite aceste , acte constatatoare sau citatii prin aviz cu recomandare , nu le consider legale ! Citarea fiind necesara a fi conform legii !
Le sugerez la toti sa nu achite imediat aceste acte constatatoare , deoarece amenda este stabilita doar prin... mai detaliat proces-verbal cu privire la contraventie , acesta fiind posibil de intocmit doar in prezenta persoanei !

29 iunie 2017