Sunt mama singura cu un copil

8 noiembrie 2021 24

Buna ziua. Sunt mama singura cu un copil de 7 luni, locuiesc cu familia si ma intretin mama si bunica. In familie suntem 7 membri, dintre care sunt 3 copii minori. Mama lucreaza, are un salariu de 7.000 lei, iar bunica o indemnizație de 700 lei lunar. Eu primesc indemnizatie pentru cresterea si ingrijirea copilului de 740 lei. Tatal nu este angajat. Pot beneficia de ajutor social?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
M P
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună ziua.

Vă recomand să contactați Casa națională de asigurări sociale, sau după caz, Casa teritorială.

Date de contact, aici: https://cnas.gov.md/.

9 noiembrie 2021