Supliment pentru participare în proiecte de dezvoltare în cadrul APL nivelul I

15 ianuarie 2019 67

Cum se efectuează retribuirea muncii unui funcționar public care participă în proiecte de dezvoltare în domeniul de competență în cadrul unității bugetare în care este angajat?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună.

Conform art. 20 din Legea privind sistemul unitar de salarizare în sectorul bugetar, retribuirea muncii se va face în baza unui contract individual de muncă distinct, în care vor fi specificate condiţiile de retribuire a muncii.

11 septembrie 2019