Suprafata minima pentru constructie

26 mai 2020 87

Buna ziua. Daca avem un lot de pamant de 3,5 ari, in gradina parintilor, putem construi acolo o casuta nu mare? Este vreo regula ca trebuie ai neaparat o suprafata minima pentru a construi? Mersi.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Cristina,

Suprafata minima nu este stabilita, insa proiectul de constructie trebuie sa fie aprobat iar constructia dupa finisare urmeaza a fi data in expluatare dupa ce comisia va constata ca corespunde ce cu normele tehnice, securitate, etc.

27 mai 2020