Suspendarea permisului auto

11 septembrie 2018 189

Cu trei ani în urmă am fost privat de dreptul de a conduce. In luna septembrie trebuie să-mi ridic permisul, sau să-l redobândesc. Care este procedura? Mulțumesc pentru răspuns.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Urmează să obțineți încă odată certificatul medical și narcologic după care vă prezentați la autoritatea competentă care va ridicat permisul și solicitați printr-o cerere ridicarea acestuia. Ar fi bine sa prezentați și o copie a hotărârii prin care să elucidați aspectul termenului de 3 ani ca trecut.

11 septembrie 2018