Sustragerea banilor din cont de catre executor

28 octombrie 2021 80

Buna ziua. Am vrut sa aflu daca executorul are dreptul sa sustraga mijloace banesti din contul bancar fara nicio recepisa scrisa de mine?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Andrei, executorul nu sustrage banii din contul bancar, există o procedură care trebue să o urmeze executorul. El emite o încheiere, care o expediază la bancă și în baza acestui document rîdică banii de la cont. DVS verificați la executor în baza căruia document el și-a permis să... mai detaliat rîdice banii și pe urmă noi v-om dicuta la viber 068669950.

29 octombrie 2021