Tânăr specialist

19 decembrie 2019 14

Buna ziua. Am absolvit colegiul de medicina în 2011, dar m-am angajat abia în primavara anului 2012, un mai târziu. Trebuiau sa-mi dea bani ca tânăr specialist sau nu? Ştiu ca au trecut ani mulţişori, dar totuşi mi-i înteresant. Mulţumesc.

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Irina.

Una dintre condiții pentru a beneficia de indemnizație era să vă angajați conform repartizării Ministerului Sănătăţii.

Vedeți dacă ați respectat toate condițiile din acest regulament în vigoare în 2012: legis.md/cautare/getResults?doc_id=23733&lang=ro#

15 iunie 2020